Разлика помеѓу преработките на „Бајловце“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB)
| општина = {{општинскигрб|Општина Старо Нагоричане}}
| област = [[Козјачија]]
| популацијанаселение = 129<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија |date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=18 март 2017}}</ref>
| година = 2002
| поштенски број = 1302
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=57 | lon_sec=43
| слава =
| вебмрежно место =
| карта = Бајловце во Општина Старо Нагоричане.svg
}}