Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 15 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Првце
| општина=[[Општина Теарце|Теарце]]
| популацијанаселение=27
| поштенски број=
| надморска височина=612
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=7 | lat_sec=39
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=4 | lon_sec=29
| мрежно место=
| веб=
| карта = Првце во Општина Теарце.svg
}}