Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Дивље
| општина=[[Општина Петровец|Петровец]]
| популацијанаселение=28
| поштенски број=
| надморска височина=850
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=55 | lat_sec=36
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=46 | lon_sec=0
| мрежно место=
| веб=
| карта = Дивље во Општина Петровец.svg
}}