Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Културни и природни знаменитости: Форматна исправка, replaced: - некропола → — некропола, - доцно → — доцно using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Лојане
| општина=[[Општина Липково|Липково]]
| популацијанаселение=2.682
| поштенски број=
| надморска височина=382
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=13 | lat_sec=59
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=39 | lon_sec=54
| мрежно место=
| веб=
| карта = Лојане во Општина Липково.svg
}}