Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

+ врска до ВП:ПЗС
(промена на шаблонот со користење на ambox меташаблон (it's very nice...))
(+ врска до ВП:ПЗС)
{{ambox
| type = style
| text = '''Оваа {{{1|статија}}} бара внимание за да ги исполни [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардите за квалитет]].'''<br /><small>На оваа статија {{Уникод|ѝ}} е потребно правилно форматирање, категоризирање, граматика, интервики и слично. Може да помогнете со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.</small>
}}