Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 15 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Општествени установи: Форматна исправка, replaced: - селс → — селс using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име= Палатица
| општина= {{општинскигрб|Општина Желино}}
| популацијанаселение= 2516
| година= 2002
| поштенски број=
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=2 | lat_sec=20
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=3 | lon_sec=24
| мрежно место=
| веб=
| карта = Палатица во Општина Желино.svg
}}