Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население using AWB
с (Скривање на поднаслов без содржина using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население using AWB)
| регион = {{грбови|Пелагониски регион}}
| област = [[Железник]]
| популацијанаселение = 332<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија |date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=28 јули 2016}}</ref>
| година = 2002
| поштенски број = 7240
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=16 | lon_sec=22
| слава = [[Свети Пантелејмон|Св. Пантелејмон]]<br>[[Петковден]]<ref name=":0" />
| вебмрежно место =
| карта = Света во Општина Демир Хисар.svg
}}