Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Калиште
| општина=[[Општина Врапчиште|Врапчиште]]
| популацијанаселение=681
| поштенски број=
| надморска височина=775
| lat_dir=N | lat_deg=20 | lat_min=51 | lat_sec=29
| lon_dir=E | lon_deg=41 | lon_min=52 | lon_sec=36
| мрежно место=
| веб=
| карта = Калиште во Општина Врапчиште.svg
}}