Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Поврзано: Правило форматирање на поднаслов, replaced: ==Поврзано== → == Поврзано == using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Крушица
| општина={{општинскигрб|Општина Кичево}}
| популацијанаселение=5
| поштенски број=
| надморска височина=788
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=31 | lat_sec=27
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=3 | lon_sec=6
| мрежно место=
| веб=
}}
[[Податотека:Vraneštica Municipality.svg|thumb|right|290px|Карта на општина Вранештица со селските атари.]]