Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: <ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Муртино
| општина=[[Општина Струмица|Струмица]]
| популацијанаселение=2209
| поштенски број=2432
| надморска височина=196
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=43 | lon_sec=36
| слава= [[Ѓурѓовден]]
| мрежно место=
| веб=
}}