Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

Додадени 559 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
с
*'''[[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 2000-2001
*'''[[Серија Ц2]]''' (1) : 2002-2003
 
==Почести==
[[Податотека:Cavaliere OMRI BAR.svg|60px]] [[Орден за заслуги на Италијанската Република]]
<br> — [[Рим]], [[12 јули]] [[2000]]. На иницијатива на [[Претседател на Италија|Претседателот на Републиката]].<ref>{{Cite web|url=http://www.quirinale.it/elementi/DettaglioOnorificenze.aspx?decorato=89841|title=Cavaliere Ordine al merito della Repubblica Italiana Sig. Angelo Di Livio|accessdate=9 август 2010}}</ref>
 
== Наводи ==