Македонски Авиотранспорт: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Одредишта: Јазична исправка, replaced: дестинации → одредишта using AWB
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced: -та година → година using AWB)
с (→‎Одредишта: Јазична исправка, replaced: дестинации → одредишта using AWB)
 
== Одредишта ==
Во текот на своето постоење, Македонски Авиотранспорт имал летови до вкупно 16 дестинацииодредишта. Тој летал меѓу домашните аеродроми [[Аеродром Скопје|„Александар Велики“]] во Скопје и [[Аеродром Охрид|„Св. Апостол Павле“]] во Охрид, како и низ уште 14 аеродроми во [[Европа]]. Одредиштата до аеродромите [[Аеродром Берлин-Шенефелд|Берлин-Шенефелд]], [[Аеродром Диселдорф|Диселдорф]] и [[Аеродром Хамбург|Хамбург]] во [[Германија]] и аеродромот „[[Аеродром Рим Фјумичино|Леонардо да Винчи-Фјумичино]]“ во [[Рим]], [[Италија]] биле прекинати во декември 2008 година поради неплатените давачки.
 
;Список на одредиштата