Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 79 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: де факто → дефакто using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Поранешни кралства]]
[[Категорија:Бугарија во 20 век]]
[[Категорија:Поранешни монархии во Европа]]