Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
# [[Јоро (департман)|Јоро]]
 
== ЕкономијаСтопанство ==
{{Main|Економија на Хондурас}}