Разлика помеѓу преработките на „Самоа“

Додадени 2 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
</ol></td></table>
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
{{Main|Економија на Самоа}}