Разлика помеѓу преработките на „Фердинанд II (Арагон)“

с
нема опис на уредувањето
с
 
| succession1 =Крал на [[Кастиља]]
| reign1 =1475-1503
| predecessor1 =[[HenryЕнрике IV of CastileКастиљски|HenryЕнрике IV]]
| successor1 =[[Јована Кастиљска|Јована]] и [[Филип I Кастиљски|Филип I]]
| spouse =[[Изабела I Кастиљска]]