Разлика помеѓу преработките на „Алберт Ајнштајн“

Додадени 12 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Англиски јазик: Јазична исправка, replaced: јавен домен → јавна сопственост using AWB
с (→‎Наводи: Отстранета категорија using AWB)
с (→‎Англиски јазик: Јазична исправка, replaced: јавен домен → јавна сопственост using AWB)
* [http://genealogy.math.ndsu.nodak.edu/id.php?id=53269 Математички генеолошки проект: Алберт Ајнштајн], генеолошки проект на Државниот универзитет Северна Дакота во соработка со Американското Математичарско Здружение
* [http://www.bbc.co.uk/radio4/science/ineinsteinsshadow.shtml Во сенката на Ајнштајн] BBC Радио 4 серијал на придонесите на Ајнштајн
* [[wikilivres:Albert Einstein|Дела на Алберт Ајнштајн]] (во јавенјавна доменсопственост во Канада)
 
== Наводи ==