Разлика помеѓу преработките на „Термоелектронска емисија“

с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на хемијата → хемија-никулец using AWB
с (Бот: Промена на шаблон: Хемија-никулец)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на хемијата → хемија-никулец using AWB)
'''Термоелектронска емисија''' се вика појавата на емитирање на [[електрон]]и од вжештени површини на [[метал]]ите, а електроните што се емитирани се нарекуваат [[термоелектрони]].
 
{{хемија-никулец}}
{{Никулец од областа на хемијата}}
 
[[Категорија:Хемија]]