Мера (математика): Разлика помеѓу преработките

Одземени 29 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на математиката → математика-никулец using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
с (→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на математиката → математика-никулец using AWB)
* [[Плоштина]]
* [[Волумен]]
{{математика-никулец}}
{{Никулец од областа на математиката}}
 
{{Нормативна контрола}}