Разлика помеѓу преработките на „Период на полураспад“

с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на физиката → физика-никулец using AWB
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Период на полураспаѓање на Период на полураспад)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на физиката → физика-никулец using AWB)
 
Период на полураспаѓање многу често се користи за опишување на залихи во процес на експоненцијален распад на пример [[радиоактивен распад]].
 
{{физика-никулец}}
{{Никулец од областа на физиката}}
{{Нормативна контрола}}