Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Одземен 31 бајт ,  пред 1 година
с
Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на религијата → религија-никулец using AWB
(ситна поправка)
с (Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на религијата → религија-никулец using AWB)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
'''Сикизмот''' се темели на вербата во еден [[бог]] и на циклусот на повторно раѓање. [[Бог]] е вечниот гуру, кој им дава вдахновение на сите верски учители.
 
Симболот на Сикизмот е канда односно цртеж на оружје.
'''Кача''' - ''кратки панталони кои се носат под фустанот''
 
{{религија-никулец}}
 
{{Никулец од областа на религијата}}
 
{{Нормативна контрола}}