Разлика помеѓу преработките на „Операција Оверлорд“

с
→‎Историја: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced:  km →  км using AWB)
с (→‎Историја: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB)
 
 
{{Втора светска војна}}
{{историја-никулец}}
{{Никулец од областа на историјата}}
 
{{Нормативна контрола}}