Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Одземени 28 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB)
{{Француски монарси}}
{{Никулец за биографија}}
{{историја-никулец}}
{{Никулец од областа на историјата}}
 
{{start box}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Бурбонска династија во Франција]]
[[Категорија:Кралеви на Франција]]