Разлика помеѓу преработките на „Уникс“

Одземен 31 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎Надворешни информации и врски: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Unix (оперативен систем) на Уникс)
с (→‎Надворешни информации и врски: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB)
 
* [http://dmoz.org/Computers/Software/Operating_Systems/Unix/ Unix @ dmoz.org] (на англиски)
* http://www.UNIX-systems.org/ -- [[The Open Group]] UNIX System Homepage (на англиски)
* http://xahlee.org/UnixResource_dir/freebooks.html -- Thehtml—The Unix Pestilence (an anti-unix website) (на англиски)
* http://www.roesler-ac.de/wolfram/acro/index.htm -- Thehtm—The Unix Acronym List (на англиски)
* [http://tuxmobil.org/mylaptops.html UniX on laptops and notebooks] (на англиски)
 
{{информатика-никулец}}
 
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Оперативни системи]]
[[Категорија:Уникс| ]]