Разлика помеѓу преработките на „Голем Австралиски Залив“

с
→‎Литература: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
с (Правописна исправка, replaced: кој што → којшто using AWB)
с (→‎Литература: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
{{Список на мориња}}
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}