Разлика помеѓу преработките на „Мраморно Море“

Одземени 43 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: југо-западниот → југозападниот using AWB)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
 
{{Список на мориња}}
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}