Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Одземени 42 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
'''Богота''' е главен град на [[Колумбија]] а воедно и најголем град во истоимената држава.
 
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Главни градови во Јужна Америка}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Колумбија]]
[[Категорија:Главни градови во Јужна Америка|БоготА]]