Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Одземени 42 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
Општината Полокване опфаќа 3% од целокупната површина на провинцијата Лимпопо, а околу 10% од населението на Лимпопо живее во оваа област.
 
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во ЈАР]]