Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Одземени 43 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
'''Манџурија''' е огромен географски регион во североисточниот дел на [[Кина]]. Најголем град е [[Пинкјанг]].
 
{{гео-никулец}}
 
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Региони во Кина]]
[[Категорија:Манџурија| ]]