Средоземно Море: Разлика помеѓу преработките

Одземени 43 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
с (→‎Крајбрежни држави: Правописна исправка, replaced: Црно море → Црно Море using AWB)
с (→‎Наводи: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
{{Список на мориња}}
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}