Разлика помеѓу преработките на „Референдум во Македонија (2004)“

с
(дополнување)
*'''ЗА''' гласале: 427.112 или 94.01%
 
*'''ПРОТИВ''' гласале: 22.212 или 4.89%
 
Согласно уставот, референдумот бил прогласен за неуспешен затоа што не се изјасниле повеќе од половина од гласачите.
 
==Политички импликации==
4.318

уредувања