Разлика помеѓу преработките на „Биопсија“

Одземени 29 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Види исто → Поврзано using AWB)
с (→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB)
 
 
* http://www.rwh.org.au/wellwomens/factSheets/BreastCare/biopsies_Macedonian.pdf Департмент на човекови сервиси, Памфлет - ''Тест со биопсија во клиника за дојки'', Викторија, Австралија, ноември 2003.
{{биологија-никулец}}
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
[[Категорија:Хирургија]]