Разлика помеѓу преработките на „Анаероб“

Одземени 29 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB
(изменета категоризација)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{биологија-никулец}}
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
'''Анаероб''' е [[организам]] кај кој процесот на [[дишење]] се одвива во отсуство на [[кислород]]. Мал број организми (како [[анаеробни бактерии]]) живеат во анаеробни услови.
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Биологија]]
[[Категорија: Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]