Разлика помеѓу преработките на „Гонадотропни хормони“

с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB)
 
'''Гонадотропните [[хормони]]''' ја стимулираат функцијата на [[Полови жлезди|половите жлезди]] и стимулираат [[раст]], [[развиток]] и функција на [[Репродуктивен систем|репродуктивниот систем]] кај двата [[пол]]а.
 
{{биологија-никулец}}
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
[[Категорија:Хормони]]