229 (број): Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q845453 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[228 (број)|228]] '''229''' [[230 (број)|230]] }}
 
'''229 (двеста дваесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[228 (број)|228]] а претходник на бројот [[230 (број)|230]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]