Разлика помеѓу преработките на „197 (број)“

Одземени 5 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q720727 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[196 (број)|196]] '''197''' [[198 (број)|198]] }}
 
'''197 (сто деведесет и седум)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[196 (број)|196]] а претходник на бројот [[198 (број)|198]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]