169 (број): Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 26 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q719387 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[168 (број)|168]] '''169''' [[170 (број)|170]] }}
 
'''169 (сто шеесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[168 (број)|168]] а претходник на бројот [[170 (број)|170]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]