Разлика помеѓу преработките на „151 (број)“

Одземени 5 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q720992 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[150 (број)|150]] '''151''' [[152 (број)|152]] }}
 
'''151 (сто педесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[150 (број)|150]] а претходник на бројот [[152 (број)|152]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]