Разлика помеѓу преработките на „148 (број)“

Одземени 5 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q284807 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
 
околина= [[147 (број)|147]] '''148''' [[149 (број)|149]] }}
 
'''148 (сто четириесет и осум)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[147 (број)|147]] а претходник на бројот [[149 (број)|149]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]