Разлика помеѓу преработките на „81 (број)“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[80 (број)|80]] '''81''' [[82 (број)|82]] }}
 
'''81 (осумдесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[80 (број)|80]] а претходник на бројот [[82 (број)|82]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]