Разлика помеѓу преработките на „11 (број)“

Одземени 5 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
'''11 (единаесет)''' — [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[10 (број)|10]] а претходник на бројот [[12 (број)|12]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]