Разлика помеѓу преработките на „12 (број)“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (Bot: Migrating 80 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q36977 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
околина= [[11 (број)|11]] '''12''' [[13 (број)|13]] }}
 
'''12 (дванаесет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[11 (број)|11]] а претходник на бројот [[13 (број)|13]].
 
== Поврзано ==