Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

Одземени 5 бајти ,  пред 2 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Литературно творештво → Книжевно творештво using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Литературно творештво → Книжевно творештво using AWB)
 
'''Маја Апостолоска''' (родена на {{роден на|7|декември|1976}}) е македонска [[поетеса]], [[книжевна критичарка]] и [[есеистка]]. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по [[македонски јазик]] и [[лингвистика]]. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
== ЛитературноКнижевно творештво ==
* „Заиграј, веќе, мастилаво“ (поезија, 2000)
* ”Прекин на комуникацијата“ (поезија, 2004)
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Апостолоска, Маја }}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Апостолоска, Маја }}
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонски поети]]