СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Отстранување на непотребни наводници, replaced: '''" → '''„, "''' → “''' using AWB
с (→‎Основање и развојот: Јазична исправка, replaced: Формирање → Основање using AWB)
с (→‎top: Отстранување на непотребни наводници, replaced: '''" → '''„, "''' → “''' using AWB)
}}
 
'''"Илија„Илија Николовски Луј"Луј“''' — средно училиште во [[Скопје]], [[Општина Центар]].
 
== Основање и развојот ==