Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Кариера: clean up, replaced: trans_title= → title= using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Достигнувања: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо (6) using AWB)
с (→‎Кариера: clean up, replaced: trans_title= → title= using AWB)
== Кариера ==
 
Колбрели настапува како професионалец од почетокот на сезоната 2012, придружувајќи му се на {{ct|CSF|2012}} како нов член,<ref>{{cite news |url=http://colnago-csf.com/?p=774|title=Stagione da incorniciare con 18 successi|language=италијански|trans_titletitle=Season to remember with 18 successes|work={{ct|CSF|2011}}|publisher=Aster Sport Ltd.|date=21 октомври 2011|accessdate=19 мај 2012}}</ref><ref>{{cite news|url=http://www.bardianicsf.com/news-pronto-il-bardiani-csf-pro-team-per-il-20145280ab8567a64-en.php|title=Бардијани-ЦСФ е спремен за 2014|work={{ct|COG|2013}}|publisher=Aster Sport Ltd.|date=11 ноември 2013|accessdate=10 јануари 2014}}</ref> од аматерската екипа Залф Дезире Фиор. Колбрели претходно настапувал за екипата како стажант.
 
Колбрели го имал својот прв настап на некоја [[Голема трка (велосипедизам)|голема трка]] на [[Џиро д’Италија 2012]], каде бил помошник на спринтерот, [[Сака Модоло]]; Колбрели завршил во првите десет на [[Џиро д’Италија 2012 - етапа 12 до етапа 21#Етапа 13|етапата 13]], каде завршил на деветтото место откако го довел Модоло на четвртото место.<ref>{{cite news|url=http://www.cyclingnews.com/giro-ditalia/stage-13/results|title=Кевендиш победи на етапата 13 на Џиро |work=Cycling News|publisher=Future Publishing Limited|date=18 мај 2012|accessdate=19 мај 2012|first=Питер|last=Косинс}}</ref>