Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Одземени 105 бајти ,  пред 7 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Калјари → Каљари (13) using AWB
с
с (Правописна исправка, replaced: Калјари → Каљари (13) using AWB)
|[[Асколи Пичено]]|| [[Асколи Пичено (покраина)|Асколи Пичено]]||[[Марке]]|| 51.375
|-
|[[Асемини]]|| [[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 23.973
|-
|[[Асизи]]|| [[Перуџа (покраина)|Перуџа]]||[[Умбрија]]|| 25.304
|[[Бусто Арсицио]]|| [[Варезе (покраина)|Варезе]]||[[Ломбардија]]|| 75.916
|-
|[[КалјариКаљари]]|| [[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 164.249
|-
|[[Каивано]]|| [[Неапол (покраина)|Неапол]]||[[Кампанија]]|| 36.966
|[[Капанори]]|| [[Лука (покраина)|Лука]]||[[Тоскана]]|| 42.454
|-
|[[Капотера]]|| [[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 21.391
|-
|[[Карбонија]]|| [[Карбонија-Иглезијас (покраина)|Карбонија-Иглезијас]]||[[Сардинија]]|| 30.447
|[[Монреале]]||[[Палермо (покраина)|Палермо]]||[[Сицилија]]|| 31.964
|-
|[[Монсерато]]||[[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 20.829
|-
|[[Монтебелуна]]||[[Тревизо (покраина)|Тревизо]]||[[Венето]]|| 27.539
|[[Кварто (град)|Кварто]]||[[Неапол (покраина)|Неапол]]||[[Кампанија]]|| 36.543
|-
|[[Кварту Сант'Елена]]||[[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 68.040
|-
|[[Рагуза]]||[[Рагуза (покраина)|Рагуза]]||[[Сицилија]]|| 68.956
|[[Сеграте]]||[[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 33.199
|-
|[[Селаргиус]]||[[КалјариКаљари (покраина)|КалјариКаљари]]||[[Сардинија]]|| 27.440
|-
|[[Сенигалија]]||[[Анкона (покраина)|Анкона]]||[[Марке]]|| 41.550
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
{{Европа по тема|Градови во}}
[[Категорија:Градови во Италија]]
[[Категорија:Списоци за Италија]]
[[Категорија:Списоци на градови во Европа]]