СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

с
Јазична и стилска исправка, replaced: Портал на основни и средни училишта во Република Македонија → Портал за основните и сре using AWB
с (→‎top: Јазична и стилска исправка, replaced: Инфокутија - средни училишта → Инфокутија Средно училиште using AWB)
с (Јазична и стилска исправка, replaced: Портал на основни и средни училишта во Република Македонија → Портал за основните и сре using AWB)
}}
 
'''"Илија Николовски Луј"''' — средно училиште во [[Скопје]], [[Општина Центар|Центар]].
 
== Формирање и развојот ==
== Надворешни врски ==
* http://ilijanikolovskilujsk.schools.edu.mk Веб страница на училиштето
* [http://www.schools.edu.mk/ Портал наза основниосновните и среднисредните училишта во Република Македонија]
* [http://www.mon.gov.mk/ ОфицијалнаОфицијално вебмрежно страницаместо на Министерството за образование и наука]
 
{{Никулец за училиште во Македонија}}