Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Рекорди: clean up, replaced: accesso= → access-date= using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: Катанцаро → Катанѕаро using AWB)
с (→‎Рекорди: clean up, replaced: accesso= → access-date= using AWB)
{{col-end}}
 
* [[Федерико Бонацоли]] е моментално најмладиот играч кој го направил своето деби за италијанската репрезентација под 21 година, на возраст од 17 години и 6 месеци.<ref>{{Cite news|url=http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=25084|title=Crisetig, esordio da record con l'Under 21|editor=Fcinternews.it|accessoaccess-date=6 settembre 2012}}</ref>
 
==Селектори==