Разлика помеѓу преработките на „Ресторан“

Додаден 251 бајт ,  пред 5 месеци
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: New York City → New York City using AWB)
 
* „Раскол во млечниот ресторан со изненадување“ - песна на полскиот поет [[Мирон Бјалошевски]].<ref>''Savremena poljska poezija''. Beograd: Nolit, 1964, стр. 208.</ref>
* „Во ресторанот“ - краток расказ на рускиот писател [[Данил Хармс]].<ref>Danil Harms, ''Sto slučajeva''. Beograd: Laguna, 2016, стр. 242-243.</ref>
* „Во ресторанот“ (''At the restaurant'') - песна на македонската група „[[Анастасија (музичка група)|Анастасија]]“.<ref>Anastasia, ''Before the Rain'', Polygram Music.</ref>
 
== Наводи ==