160. источен меридијан: Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: , → , (2) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ]] . → ]]. (2) using AWB)
с (Јазична исправка, replaced: , → , (2) using AWB)
 
160. источен меридијан претставува [[голема кружница]] со [[20. западен меридијан]].
 
На [[Антарктик]]от , меридијанот ја дефинира границата меѓу [[Австралиската Антарктичка Територија|Австралиската Антарктичка територија]] и [[Росова Зависност|Росовата Зависност]].
 
== Од пол до пол ==
Почнувајќи од [[Северен Пол|Северниот Пол]] и упатувајќи се кон југ до [[Јужен Пол|Јужниот Пол]] , 160. источен меридијан поминува низ:
 
:{| class="wikitable plainrowheaders"